top of page

Anneler Günü: Annenize Özel Hediye Önerileri

Güncelleme tarihi: 4 May 2021Dünyaya geldiğimizde ilk bağ kurduğumuz, sevmeyi ondan öğrendiğimiz annelerimize sevgimizi ve minnettarlığımızı göstermenin tek bir günü yok, ancak Anneler Günü bunun için güzel fırsatlardan bir tanesi. Birçok rolü üstlenmelerine alışkın olduğumuzdan Anneler Günü hediyesi dendiğinde yıllardır akla gelenler aslında evin ihtiyaçları olabiliyor. Ama bizce, onların günüyse hediyeleri de onlara özel olmalı! Mesela nasıl mı? Sizler için birkaç güzel Anneler Günü hediyesi fikri seçtik.


  1. Dekoratif ve Seyahat Amaçlı Takı Düzenleyici

Düzeni ve şıklığı önemseyen, aksesuar kullanmayı seven anneler için takılarını düzenleyip saklayabilecekleri Convolantis takı kutuları kullanışlı bir hediye alternatifi. Şifonyer ya da keson çekmecelerine yerleştirilebileceği gibi, seyahatlerde kullanmaya da uygun.

2. Çay Fincanı veya Kahve Kupası


Gün içinde keyif zamanını es geçmeyen, çayına kahvesine düşkün annelere Ceramico By Zelis’ten bir fincan seçtik. Ama hepsi birbirinden güzel tasarımlar arasından tercih yapmak çok zor. Demlikler, servis setleri, saksılar... 14 metrekarelik bir atölyeden 2020 yılı itibariyle 14 ülkeye ihracat yapabilmeyi başarması bizce şaşırtıcı değil, fakat takdire şayan.

3. Reçine Küpe


Annenize baharı armağan etmeye ne dersiniz? Fiorel Design takılarında çiftlikten topladıkları çiçekleri pressleme yöntemiyle kurutup renklendiriyor, pirinç üzeri altın kaplama metaller ve reçineyle birleştiriyor. Anneniz aksesuar kullanmayı seviyorsa ve çiçeklere hayransa, bu her biri tek ve annenize özel takılar onun için güzel bir hediye olabilir.

4. Özel Tasarım Yüzük


Özellikle yeni anneler için tatlı bir hediye olduğunu düşünsek de, Phear özel tasarım el yüzük sımsıkı ve sıcacık bir sarılmayı annesine daima hatırlatmak isteyen herkesin tercihi olabilir. Pirinç üzeri altın veya gümüş kaplama seçenekleri var ve ölçüleri ayarlanabilir.

5. Buhurdanlık


Kokuların duygusal ve fiziksel iyiliğimizde ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Bu bütünsel yaklaşım, aromaterapi. Buhurdanlığın haznesine su ve seçtiğiniz uçucu yağdan birkaç damlayı ekleyip altına bir mum yerleştirirseniz kokuların iyileştirici gücünden faydalanabilirsiniz. Root Aromaterapi blog sayfalarında hangi yağın nasıl özellikleri olduğunu özenle açıklamış. Biz bu güzel tasarımı seçtik, siz hangi kokuyu ya da şifayı annenize armağan etmek istiyorsanız onu seçebilirsiniz.

6. Dekoratif Mum


Güzel kokulara hayran olan ve dekorasyonda mumlarına ayrı bir yer veren bir anneniz varsa, dekoratif mumlar sizin için ideal hediye olabilir. Moom Concept’in sizin için seçtiğimiz Elysia soya mumu tıpkı diğer şık mumlarının da olduğu gibi, bitkisel: Soya mumları soya fasulyesinden elde edilen soya yağıyla yapılır ve doğada çözünebilir. Üstelik parafinli mumlara kıyasla daha uzun süre yanıyorlar.

7. Duvar Dekorasyon Ürünleri


Dekorasyon tutkunu bir anne için duvarlar eşsiz bir tasarım alanı. Doğayı evin içine taşımayı da seviyorsa, sizin için seçtiğimiz Homestuffsale ürünü bu paslanmaz duvar dekorasyonu parçaları tam ona göre. Ürünlerin hepsi birbirinden farklı, biricik. Masa dekorasyonu için kullanılan versiyonları da var.

8. Fanuslu Kupa


Kullandığı eşyalarda şıklığı ve işlevselliği arayan anneler için çay kahve molalarının keyfini katlandıracak Nest fanuslu kupayı Paşabahçe’den seçtik. Fanusun tasarımında dikkat çekildiği gibi, kullanımı kolaylaştıran kupanın ismi kuş yuvası anlamına geliyor. Sıcak bir yuva hissi ve anneniz, harika bir ikili.9. Mermer Vazo


Son önerimiz mekanlara etkileyici bir hava katan doğal taş malzemelerden mermerin yaratıcı kullanımlarından biri. Marble Alanya vazo, mumluk, sunum tabağı, tepsi gibi ev dekorasyon ürünlerini mermerden meydana getiriyor. Doğadan işlenen bu tasarım vazoların her biri kendine has ve eşsiz. Tasarımlarında son dönemin popüler malzemelerinden terrazzo da var. Annenize alacağınız güzel çiçeklere harika bir eşlikçi.41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page